روان

روان

ساختار ماژولار نمايشگر LED، ماژول LED و دات پيچ

تابلو روان ها يك نمونه از تلويزيون شهري هستند كه در اين نوشته ما براي آشنايي بيشتر با آن شرحي مختصر و مفيد از نحوه مونتاژ صفحه نمايش هايي كه داراي ماژول LED هستند مي دهيم.

 

مونتاژ ماژول هاي ال اي دي سه نكته اصلي دارد كه در اين نوشته آنها را توضيح مي دهيم.

 

مونتاژ نمايشگر تلويزيون شهري

اول اينكه هر دو ماژول دو درگاه با پورت 16 رقمي دارد كه به آن هاب مي گويند؛ كه اين هاب ها طبق پروتكل هايي كه انتقال ميدهند، شگل ها و مدل هاي گوناگوني براي تابلو ايجاد مي كنند. به طور مثال تلويزيون شهري هفت رنگ يا ال اي دي. بدين ترتيب ميتوان گفت كه HUB-12 و يا HUB-8 در ماژول هاي ال اي دي از دسته هاب هايي اند كه خيلي زياد استفاده و به كاربرده مي شوند. كه اصولا يكي از اين دو هاب ورودي قرار ميگيرد وديگري در خروجي ايفاي نقش مي كند.هر هاب به نوبه خود وظيفه اي را ايفا ميكند. به اين صورت كه اگر بخواهيم براي هر هاب تغريفي بيان كنيم مي گوييم : هاب ورودي متعهد به دريافت هر گونه اطلاعات و داده هاي ورودي مي باشد و اما هاب خروجي وظيفه اي كاملا متضاد با هاب ورودي را بر دوش دارد ، بدين معني كه هاب خروجي داده ها را به ماژول بعدي انتقال مي دهد.

هم چنين در هر ماژول پورتي وجود دارد به نام پورت ترمينال تغذيه كه اين پورت نيز به نوبه خود عهده دار وظيفه رساندن جريان از منبع تأمين نيرو به ماژول؛ كه خود اين درگاه داراي دو كد است كه يكي راV_CC و ديگري را GND مي گويند.

V مثبت منبع تأمين نيرو را توسط كابلي مغذي از منبع تغذيه به پين V_CC كليه ماژول ها اتصال مي دهيم و در مرحله بعد V_GND را به تمامي ماژول ها وصل مي كنيم.

در اين مرحله حالا نوبت به شروع مونتاژ تابلوي روان تلويزيون شهري شده است.

 

مونتاژ ماژول هاي تلويزيون شهري

يكي از نكته هاي مهم در خريد تلويزيون شهري اين است كه هرگونه كابل flat ، هاب خروجي ماژول در جهت چپ را به هاب ورودي خود در سمت راست ماژول ارتباط يا اتصال مي دهد. در اين مرحله سپس بعد از وصل شدن ماژول ، تعداد ماژول هايي كه نياز داشتيم در رديف اول ، شروع به وصل شدن ماژول هاي رديف بعدي با هم ميكنند؛ به اين ترتيب به اين ترتيب در كله سطور و رديف ها اتصال صورت مي گيرد.

هرچند كه بايد توجه داشت ماكسيمم مقدار اتصال ماژول ها بستگي به ابعاد و ارتفاع در هر برد دارد. و نكته ديگر كه لازم به ذكر آن است ،اين مي باشد كه ماژول هاي هر رديف يا سطر فقط با خود اتصال دارند و نه با رديف هاي ديگر چرا كه هيچ كابلي براي برقراري ارتباز بين رديف ها نيست و مرتبط با كابل فلت نيز نمي باشد.و فقط و فقط از نقطه ترمينال تغديه با هم مشترك اند و اتصال دارند. البته لازم به ذكر ميبينم كه در اينجا به نكته مهم ديگري نيز اشاره كنم آن هاب خروجي است. هاب خروجي در آخرين ماژول در هر رديف مربوطه هم چون به جايي اتصال ندارد پس رها مي شود. بنابراين به نكته مي رسيم وقتي هاب خروجي رها ميشود يقينا به كابل فلت خروجي هم نيازي نيست.

مرحله بعد وصل كردن برد كنترل كننده به ماژول ها مي باشد. با توجه به نكات و تعاريف اشاره شده در بالا، حال به خوبي بايد دانست كه هاب ورودي هريك از ماژول هاي آغاز كننده آن رديف به برد كنترل متصل مي شود. پس حال به راحتي مي توان گفت كه به طور مثال در اعلب ماژول ها از هاب -12 در آن به كاربرده مي شود. حالا نوبت آن رسيده است كه كابل فلت خود را به هاب مورد تمثيل خود اتصال دهيم. و همينطور از رديف دوم كابل فلت ورودي اش را كه به دومين هاب كنترل متصل مي شود و همين شيوه و رويه براي بقيه سطور نيز تكرار مي شود.

البته بايد توجه در فروش تلويزيون شهري داشت كه كابل فلت مربوطه را از طرفي به برد كنترل خود اتصال دهيم تا سربالاي هاب روي ماژول ال اي دي با سه ضلعي كوچكي كه از هاب روي برد كنترل تشكيل شده است به خوبي انطباق داشته باشد.

با در نطر گرفتن اين نكته ها و نكته هاي حرفه اي تري كه در اين نوشته مجال بيانشان نيست، ميتوان به خوبي يك تلويزيون شهري را مونتاژ كرد. كه اين تابلوي روان خود به نوعي از نمايشگرها و تلويزيون شهري زيباست و در مدل هاي متنوعي در سطح شهر يافت مي شود و همه ما به طور حتم با آن روبه رو شده ايم.

 

ساختار ماژولار نمايشگر LED، ماژول LED و دات پيچ

به علت اينكه اكثر محصولات خريد تلويزيون شهري بر مبناي ماژول هاي LED ساخته مي شوند ( ماژولهايي كه 16*8 يا 16*16 هستند) شما شايد مجبور باشيد سايز نمايشگر خود را بر مبنايي اندازه و تعداد ماژولها تعيين كنيد ملاحظه اي كه بايد در نظر داشت اين است كه استفاده از دات پيچ هاي بالاتر تصوير را به سوي عدم يكپارچگي تصوير (pixelization) سوق دهد. براي درك اين مسئله و شناخت پيكسل مي توانيد با ذره بين به عكس هاي روزنامه ها نگاه كنيد . اين مثال به نوعي بيانگر مفهوم فاصله نمايش است ، فاصله بين شما و نمايشگر . وقتي بدون ذره بين به عكسها نگاه مي كرديد تصوير را يكپارچه مي ديديد ولي وقتي با ذره بين نگاه كرديد (فاصله كمتر شد) متوجه وجود پيكسلها شديد. اين نكته اهميت طراحي يا انتخاب نمايشگر را براي كاربردهاي گوناگون را مشخص مي كند.

SMD LED كه اكنون در اختيار است شرايط فراهم آوردن دات پيچ هاي كمتر را به ما داده است اما در مورد ال اي دي اين محدوده به 10 ميليمتر محدود شده است .

قبل از فروش تلويزيون شهري يا اجاره تلويزيون شهري خريداري كنيد به نكات زير دقت كنيد.

اندازه ، رزولوشن و محل نصب تلويزيون شهري را تعيين كنيد.

دات پيچ وحداقل فاصله نمايش را تعيين كنيد.

سورس تصوير و تعداد آن را تعيين كنيد.

 

منبع: مونتاژ ماژول هاي ال اي دي

ادامهـ مطلبـ
| ۱ شهريور ۱۳۹۶ | ۰۳:۰۹:۳۹ | سامان
تلويزيون شهري، خريد تلويزيون شهري، اجاره تلويزيون شهري، فروش تلويزيون شهري، نمايشگر شهري،
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
روان
جدید, new نام عنوان 。。。

با شرح مختصر 。。。

روان
جدید, new نام عنوان 。。。

با شرح مختصر 。。。

جستجوگر

درباره ما

رمزینه بارکد

آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 5
بازديد ديروز : 3
بازديد كل : 1648

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان